10.03.2021
Seoses Covid-19 olukorraga on sporditegevus sisetingimustes 11.03-11.04.2021 keelatud. Ronimistreeninguid Kristiine Spordihallis sel ajal ei toimu
21.02.2021
EsmaspƤevast, 22. veebruarist on Kristiine ronimisseinal lubatud ainult individuaaltreeningud
31.01.2021
Piirangud ronimistreeningutel Kristiine Spordihallis alates 1 veebruarist 2021
ARHIIV >
Algkursus  |  PƵhikursus
Algkursus

Seinaronimise algkursus iseseisvaks ülaltjulgestusega ronimiseks

 

Seinaronimise algkursus on neile, kes on leidnud enda jaoks ronimise ja soovivad alaga lähemat tutvust teha. Kursus on eriti sobiv neile, kes on all juba mõnda aega roninud ning soovivad alustada iseseisva ronimisega. Kursusele on oodatud ka algajad kel puudub seinaronimise kogemus, kuid on täis innukust ja tahavad õppima midagi täiesti uut. Kursusel „lammutame" ronimise alustaladeni laiali ja alustame ABC-st.
Kursuse läbinu omab teadmisi ja oskusi, mis on vajalikud iseseisval bouldering ronimisel ning ülaltjulgestuses (toprope) ronimisel tehisronimisseintel, kus on olemas statsionaarsed julgestusköied ülaltjulgestamiseks. 
 
Eeldused osalemiseks
Osalemiseks on vajalik huvi ja mugavad riided, registreerumine kursusele. 
 
Käsitletavad teemad
- Ronimisvõimalused Eestis
- Ronimise varustus ja selle kasutamine
- Sõlmed
- Julgestamine ATC-tüüpi ja iselukustuva julgestusvahendiga
- Ronimise põhitõed
- Bouldering ronimine
- Seinaronimisega seotud riskid
- Ohusituatsioonid ja nende lahendamine
- Ohutu ronimise ja julgestamise harjutamine
 
Kursuse ülesehitus
Kursus kestab kokku 7-8 tundi ning on jaotatud 2-3 päevale. Kursus on üles ehitatud 3 eraldisseisva moodulina, milledest hulgast saab valida ja osaleda vastavalt enesetäienduse vajadusele.
1. Toprope loeng ja instruktaaž: sissejuhatus ülaltjulgestusega ronimisse, varustus, sõlmed, õppematerjalid (2-2,5 tundi)
2. Toprope töötuba 1: ettevalmistus ronimiseks, suhtlemine, ronimine-julgestamine, köidetulek ja allalaskmine harjutused, riskide hindamine (2-2,5 tundi)
3. Toprope töötuba 2: ronija kukkumine ja kukkumise püüdmine ja pidurdamine, staatiline ja dünaamiline julgestamine, tüüpilised ohuolukorrad ja nende lahendamine, kinni kiilunud julgestusvahendi vabastamise harjutus (3 tundi)
 
Kursus lõppeb eksamiga, mis kestab ca 2 tundi. 
 
Kogemuste omandamine peale kursust
Peale kursust saab osaleja ülesande praktiseerida õpitut juhendatavatel treeningutel instruktori käe all. Pärast ettenähtud praktika läbimist saab taodelda ronijakaarti, milleks tuleb sooritada eksam.
 
Ronijakaardi eksam
Eksamile pääsemiseks tuleb registreeruda. Eksamil hinnatakse osaleja teadmisi ja praktilisi oskusi, mis on vajalikud ohutuse tagamiseks iseseisval ülaltjulgestusega ronimisel tehisronimisseintel. Eksamil ei hinnata ronija füüsilist võimekust ega sooritust. Eeldatakse et ronija on suuteline ohutult ronima Kristiine ronimiseinal lihtsamaid radu, seejuures on aktsepteeritav julgestusköies või enesejulgestuses rippudes vahepuhkuste tegemine. Algkursuse eksami sooritamisel väljastab Tallinna Kaljuronimisklubi osalejale ronijakaardi (roheline kaart).
 
Rohelise kaardi omaniku pädevus
Rohelise kaardi omanik võib iseseisvalt ülaltjulgestuses ronida vaid koos teise vähemalt rohelise kaardi tasemega ronijaga. Rohelise kaardi omanik võib iseseisvalt ülaltjulgestada 1 algajat (ise ei roni). Tal ei ole õigust iseseisvaks algaja(te) ronija(te) juhendamiseks (järelevalvamiseks) ega instrueerimiseks.
 
Maksumus
Kursuse maksumus ülele osalejale on 90 eurot (sisaldab loengut, praktilisi õppusi, õppematerjale, ronimisvarustust). Kursuse moodulite maksumused on järgmised:
1. Toprope loeng ja instruktaaž- 20 eurot
2. Toprope töötuba 1- 35 eurot
3. Toprope töötuba 2- 35 eurot

Eksami maksumus on 40 eurot (sisaldab eksamitasu ja ronijakaardi tegemist). 
 
Soodustused
Kristiine seinal kehtiva ronimise kuupääsme või 10x pääsme olemasolul on järgmised soodustused:
- valides kõik moodulid on kursuse maksumus 75 eurot
- valides kursuse kaks töötuba on summaarne soodustus -10 eurot
- valides kursuse ühe töötoa on summaarne soodustus -5 eurot
- eksamitasult soodustust pole
 
Registreerumine ja tasumine
Algkursuse moodulite ja rohelise kaardi eksamite toimimise aja ning koha anname teada Tallinna Kaljuronimisklubi veebilehel ja FB lehel. Kursusele ja eksamile pääsemiseks tuleb end registreerida info@kaljuronimine.ee saates järgmise sisuga teate:

Tallinna Kaljuronimisklubile
Registreerimiskiri

Soovin osaleda seinaronimise algkursuse moodulites:
- Toprope loeng ja instruktaaž
<kuupäev>
- Toprope töötuba
<kuupäev>
- Ronimistehnikate töötuba <kuupäev>
- Rohelise kaardi eksam <kuupäev>

Kristiine Spordihallis, Forelli 12, Tallinnas.

<Eesnimi, Perekonnanimi>;
<kontakt tel.>

 
Registreerimiskirjale vastame Emaili kaudu, kus kinnitame registreeringut ja teatame kursusel osalemise maksumuse. Kui valitud moodulitel vabu kohti pole anname sellest teada.  

Kursuse ja eksami saab kokku leppida ka kalendriväliselt, saates vastavasisulise sooviavalduse emailile info@kaljuronimine.ee.
 
Kursuste ja eksami eest tasumine kohapeal sularahas või ülekandega Tallinna Kaljuronimisklubi arvele EE972200221010793144 (Swedbank). Selgitusse lisada < algkursus, kursuse kuupäevad>.
 
Muud tingimused 
- kursuse ja eksami ladusama kulgemise seisukohalt on parim kui on paarisarv osalejaid (soovitame registreeruda koos paarilisega)
- kursusel minimaalne osalejate arv on 4 ja maksimaalne 8
- eksamil osalejate arv on 2
- muudatustest ja täiendustest kursuste ja eksamite ajakavas teavitame osalejaid emaili või telefoni teel. 
 
Kursuse korraldaja
Tallinna Kaljuronimisklubi, info tel. 5113256, peedo@kaljuronimine.ee 


 
 

 

 

 

 

Esilehele  |  Prindi lehekĆ¼lg
Ā© Tallinna Kaljuronimisklubi, 2008